Fikirler Yarışıyor…

Bu duyuruyu ekranlardan 150-200 bölüm oynayıp, entrikadan başka hiçbir şey anlatmayan, bir sürü fikrin, gencin, zamanın düşüncenin çürümesine sebep olanlara nisbeten bir sosyal sorumluluğumuz gereği yapıyoruz.

siteden aldığımız bölümü kopyalayıp sitenin linkini verip emeği geçenlere teşekkür ederek uzaklaşıyoruz….

https://www.fikirleryarisiyor.com/

Sıkça Sorulan Sorular

Fikir Nedir?

Fikir kelimesinin sözlük anlamı akıl yürütmektir. Dolayısıyla var olan birşeyleri yeniden farklı bir şekilde birleştirerek bir fayda ortaya konuluyor ise akıl yürütülmüş yani bir icat çıkarılmıştır. Daha önceden olmayan, kimsenin akıl etmediği yeni bir şeyler ortaya çıkarmak yeni bir buluş (icat) yapmaktır. Bu fikir veya icat illaki teknoloji alanında veya endüstriyel bir alanda olması gerekmez. Sosyal bir konuda da pek ala olabilir.

Fikrin Konusu Ne Olmalı?

Öncelikle fikriniz her konuda olabilir. Ancak asıl toplumun aradığı hayata geçirilebilecek, gerçekleştiği zaman topluma, ülkemize ve dünyaya kısacası insanlığa fayda sağlayabilecek fikirler olmalı. Elinizde olmayan bir güç ile değiştirmek istediğiniz konular öneri veya tavsiye niteliği taşır. Bu yüzden projeye dönüşebilecek fikirler daha fazla destek almaktadır.

Fikrimi Girdim Ancak Bulamıyorum?

Yarışmaya fikrinizi girerek katıldıktan sonra size fikrinizin bize ulaştığına dair bir e-posta gönderilir. Girdiğiniz metin editörlerimize düşer. ahlaki, siyasi, dini, bir grubu rencide edebilecek ve de öneri/tavsiye niteliği taşıyan vs. fikirler reddedilir ve yayınlanmaz. Bu durum size yine bir e-posta ile bildirilir.
Fikriniz reddedilmiş ise yeni bir hak verildiği için yeniden fikir girişi yapabilirsiniz. Fikrinizin kabul edildiğini bildiren bir e-posta almanıza rağmen hala göremiyorsanız hemen info@fonbulucu.com adresine bir e-posta gönderiniz.

ÖNEMLİ: Girilen fikirler 09:00-22:00 saatleri arasında genelde 30 dakika içerisinde onaylanır veya reddedilir.

Neden Fikrimi Yarıştırmalıyım?

Ah! Ah! Hayallere ulaşmanın ne denli zor olduğunu biliriz biz. Fikirlerin senin için, bizim için, insanlık için ve dünya için çok değerlidir. Fikirlerin hayat bulması için önce paylaşmalısın. Bu paylaşım başka fikirlerin doğmasına da ön ayak olacaktır. Ayrıca fikrinin beğenilmesi senin doğru yolda olduğunu da gösterir. Yarışmamızda birbirinden değerli ödüller kazanabilir ve fikrini hayata geçirme şansı bulabilirsin. Ayrıca Teknopark Ankara’da Nar Kuluçka merkezi sana ücretsiz çalışma alanı verir. Ücretsiz mentorluk ve gerekli diğer danışmanlıkları da alabilirsin.

Fikrimi En Geç Hangi Tarihte Girebilirim?

Fikir girişleri ve oylama ayın sonuna kadar devam eder. Her ayın 1. Günü yeni yarışma süreci başlar. Dolayısı ile yarışma süreci tamamlanana kadar fikrini girebilirsin. Fikrin yayınlanır yayınlanmaz sosyal medya hesaplarında paylaşırsan beğeni almak için o kadar çok şansın olur.

Beğeni Sayımı Nasıl Arttırabilirim?

Bunun en kolay yolu fikirlerinin yanında bulunan sosyal medya linklerini kullanarak tüm mecralarda kendi hesabınla paylaşmaktır. İnsanları fikrini okumaya ve beğenmeye bu şekilde davet edersin.

Fikrimi İptal Edebilir miyim?

Eğer fikrin herhangi bir beğeni almamış ise dilediğin zaman iptal edebilirsin. Bunun için info@fonbulucu.com e-posta adresine talebini bildiren bir e-posta göndermen yeterli olur. Beğeni almış ise yarışma sonuna kadar iptal edilemez ve görüntülenir.

Bir Ekip ile Katılabilir miyim?

Elbette. Hatta bunu, yani bir ekibin olmasını daha çok isteriz. İstersen yüz kişi ile bir fikir geliştirmiş ol sorun yok. Ancak tüm ekip arkadaşlarının platforma üye olması gerekli.

Üyelik sistemimiz bireysel üyelik şeklindedir. Bireysel üyelik gerçekleştirerek ekip adına fikir paylaşımı yapabilirsin.

Kimler Katılabilir?

Bi’ fikri olan herkes katılabilir.

Dereceye Nasıl Girebilirim?

Yayınlanan fikirler her ayın birinci ve son günü arasında aldıkları beğeniye göre sıralanıyor. Süre sonunda Beğeni sıralamasına göre ilk 20 içerisinden Seçici Kurul fikirleri değerlendirip karar veriyor. Dereceye girenler daha sonra yarışma sayfasında yayınlanıyor.

Fikrim Güvencede mi?

Fikirler Yarışıyor altyapısındaki “zaman damgası” fikrini güvenceye almak için bir kanıt sağlar.

Seçim Kriterleri

Seçici Kurul; Toplumun aradığı, Hayata geçirilebilecek, Gerçekleştiği zaman topluma, ülkemize ve dünyaya fayda sağlayabilecek, Fikir sahibi tarafından veya kuracağı bir ekip tarafından gerçekleştirilebilecek, ve Projeye dönüşebilir fikirleri daha çok tercih etmektedir.

Fikrim Nasıl Olmalı?

Fikriniz özgün olmalıdır. Telifli, patentli ya da herhangi bir korumaya sahip bir fikir yarışmada dereceye girse dahi tespiti halinde diskalifiye edilir. Ödül teslim edilmiş ise iadesi için gerekli hukuki haklarımız saklıdır.

Ödülümü Nasıl Alacağım?

Dereceye giren fikirler 60 gün içerisinde projeye dönüştürülür. Bu aşamada mentorluk ve danışmanlık hizmeti verilir. Projeye dönüşen fikir, fonbulucu.com kitle fonlaması platformunda yayınlanır, fon toplama kampanyası ile kitlelerden fon toplamaya başlar. Toplanan fon tutarında ödülünüz eş finansman olarak proje hesabınıza aktarılır. Birincilik ödülünü almaya hak kazanmak için en az 40 destekçiden, ikincilik ödülünü almaya hak kazanmak için en az 20 destekçiden, üçüncülük ödülünü kazanmaya hak kazanmak için en az 10 destekçiden projenin destek alması gerekmektedir. Örnek: İkinci oldunuz 5.000 TL ödül almaya hak kazandınız. Kitle fonlaması kampanyası yaparak en az 20 farklı destekçiden 5000 TL topladığınızda ödülünüz olan 5000 TL proje hesabınıza aktarılır. Bu işlemler için fonbulucu.com kitle fonlaması platformu kuralları geçerlidir.

Birden Çok Fikir Yarıştırabilir miyim?

Yook. Olmaz. Tamam senin yüz tane muhteşem fikrin olabilir. Ama diğer arkadaşlarına da şans tanımak adına her ay için sadece bir fikrini yarıştırabilirsin. Dolayısı ile en iyi fikrini seç şimdiden.

Yazdıklarımı Değiştirebilir miyim?

Fikrini yazdıktan sonra beğeniye sunulduğundan bir değişiklik yapmak diğer fikirlere haksızlık olur. Bu yüzden çok düşünmeli, yaratıcılığını kullanarak en iyi cümleyi kurmalı ve emin olduktan sonra Yarışmaya Katıl butonunu tıklamalısın. Eğer yazım hatası yapmışsan endişelenme sorun olmaz editörlerimiz düzeltir.

Beğenmek İçin Üye Olmak Gerekir mi?

Beğeni bildirmek için Üye olmak gerekir. Platformumuza bir kaç bilgi girerek hemen Üye olabilirsin. Ayrıca üyelik avantajlarından da bu sayede yararlanma imkanın olur. Ayrıca beğendiğin fikri sosyal medyada paylaşarak dereceye girmesine destek olabilirsin. Bunun için fikrin yanındaki sosyal medya butonlarını kullanman yeterli olur.

Bir Kişi Kaç Fikri Beğenebilir?

Bir kişi(üye) bir fikre sadece bir kez beğeni bildirebilir. Ancak dilersen diğer fikirlere de beğeni bildirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir